אודות שמחת יחיאל

ארגון שמחת יחיאל הינו ארגון אשר הוקם לזכר ד"ר יחיאל שמחה ניימן ע"ה. מאז שנת 1998, לקח הארגון חלק חשוב בפעילויות המתקיימות ברמת בית שמש, באמצעות חסויות למגוון רחב של אירועים קהילתיים המתקיימים עבור מבוגרים וילדים מהאזור.

גמ"ח ה"שמחה" שלנו פתוח יום-יום, ובזכותו מתאפשר לקבוצות פרטיות וציבוריות לארגן שיעורים, אירועים מטעם בתי הספר וכמובן, שמחות! בגמ"ח ישנם שולחנות, כיסאות, מערכות הגברה ווידאו, פלטות ומחיצות, לכל הדורש. עושים חנוכת בית? יש לנו מעל 40 מזוזות!

מקהלת הבנים "קול ברמה", לא רק שהעלתה חיוך על פני תושבי האזור, אלא אף על פני דיירי בתי אבות ומשתתפים של אירועים מחוץ לעיר. בני המקהלה, המגיעים מלמעלה מ-10 בתי ספר, חדרו אל ליבותינו עם "א-ח-ד-ו-ת". מקהלת קול ברמה יצאה לאור עם אלבום הבכורה "אדיר במרום" וגם מופיעה בקלטות הילדים הפופולריות, "Hashomros".

לשמחת יחיאל היה את הכבוד לארח עשרות רבנים בינלאומיים ומקומיים. שיעורים אלה, בנוסף לשיעורי עשרת ימי תשובה והתוכנית המשפחתית המיוחדת לתשעה באב, מעניקים לנו השראה מתמשכת.

ככל שקהילתנו גדלה, כך אף גדלים ילדינו. גם להם תורמים רבות האירועים הקהילתיים, הפרויקטים והשיעורים המיוחדים הניתנים להם. תוכנית הבטיחות בשימוש באופניים, למשל, השפיעו – והצילו - חיי רבים. פרויקט קסדות הרכיבה, "קסדה בראש וכרטיס בכיס", העניקה חיזוקים חיוביים לילדים אשר חבשו את קסדותיהם בשעת הרכיבה על אופניהם, באמצעות הענקת "חותמות" על כרטיס מיוחד, שכשהתמלא ניתן היה לקבל תמורתו שלגון חינם במכולת השכונתית. לאלה אשר נמצאו רוכבים ללא קסדה, הוצעה קסדה חדשה במחצית המחיר המקובל. בשיתוף פעולה עם חנות מקומית, הייתה עלייה של פי עשרה במכירת קסדות לילדים בתקופה המתפרשת על שנתיים בלבד!

הפרויקט החדש ביותר שלנו "שיח ברמה", לוח זמני תפילה, יצא לדרך בעידודם ותמיכתם של רבנים מקומיים. בלוח השנה ניתן למצוא רשימות שבועיות של מניינים, שיעורי דף יומי ואירועים מיוחדים עבור קהילת רמת בית שמש א' בלמעלה מ-25 בתי 3נסת.

יחד עם השכונה, ארגון שמחת יחיאל ממשיך בהרחבת שירותיו על פי צורכיהם המשתנים של שכונות רמת בית שמש השונות. למידע נוסף בנוגע ל"שיח ברמה" ואירועים אחרים של שמחת יחיאל, כתבו אלינו לכתובת info@SimchatYechiel.org או התקשרו לאפרים או מרים נימן בטלפון  02-999-6789.

בברכה,

מרים ואפרים ניימן